گوگل با تغییر سیاست‌های خود رسماً اعلام کرده است که از تمام اطلاعات عمومی شما استفاده می‌کند تا برای خودش مدل‌های هوش مصنوعی بسازد.

چگونه گوگل از اطلاعات شما به نفع خودش استفاده میکند؟

سفارش طراحی سایت و دیده شدن در گوگل

گوگل سیاست‌های حریم خصوصی خود را به‌روز و صراحتاً اعلام کرده است که این حق را برای خودش محفوظ می‌دارد تا از تمام اطلاعات عمومی موجود در فضای اینترنت برای توسعه مدل‌های هوش مصنوعی خود بهره بگیرد. به‌ عبارت دیگر، اگر زمانی محتوایی را در فضای آنلاین منتشر کرده‌اید، حالا باید انتظار داشته باشید تا آن محتوا را درون یکی از چت‌بات‌های این شرکت ببینید.

گوگل صراحتاً به استفاده احتمالی از اطلاعات شما اذعان کرده است

در هر صورت اما این اشاره مستقیم به سیاست گردآوری اطلاعات توسط گوگل کمی غیرمعمول است. شرکت‌های فناوری معمولاً به گردآوری اطلاعاتی می‌پردازند که روی سرویس‌های آن‌ها قرار می‌دهید، اما غول ماونتین ویو عملاً خودش را مالک تمام داده‌هایی می‌داند که در فضای وب عمومی وجود دارند.

کاربران احتمالاً در گذشته می‌دانستند که با طراحی سایت و انتشار عمومی یک محتوا واقعاً به‌معنای عمومی‌شدن آن است. اما حالا دیگر سؤال فقط این نیست که چه کسانی می‌توانند محتواها را ببینند، بلکه باید بپرسیم چگونه از این محتواها استفاده خواهد شد.

با ظهور چت‌بات‌های هوش مصنوعی بحث کپی‌رایت هم داغ شده است و مشخص نیست که تکلیف مالکیت اطلاعات عمومی چه می‌شود. اگر گوگل تصویر نقاشی‌های شما را به مدل هوش مصنوعی خود بدهد و از آن‌ها برای ساخت یک نقاشی شبیه به سبک کاری شما استفاده کند، آیا شما هم می‌توانید نسبت به آن اثر ادعایی داشته باشید؟

سخن پایانی:

در دنیای امروز و گسترش تکنولوژی در تمام جنبه های زندگی به خصوص اقتصادی، شما با داشتن یک سایت جذاب و دیده شدن در گوگل میتوانید کسب و کار خود را گسترش دهید. ما در مجموعه طراحی سایت شبی با خلاقیت و مهارت بالا به شما کمک میکنیم تا کسب و کار سنتی خود را آنلاین کنید. با مراجعه به قسمت سفارش طراحی سایت از خدمات رایگان ما برخوردار شوید.

دیدگاهتان را بنویسید