قطعا دانستن این که چه پرده ای برای پرده آشپزخانه و یا هر محیط دیگری مناسب است به بهتر شدن دکوراسیون شما کمک مکیند. و این دانستن در صرفه جویی وقت و پول شما تاثیر گذار خواهد بود.

آشپزخانه بعد از نشیمن بیشترین مکان برای تردد و استفاده اعضای خانواده علی الخصوص خانم های خانه دار می باشد. از این رو به مرکز خانه و محل توجه افراد تبدیل میشود. بنابراین بهتر است در تهیه دکوراسیون و لوازم ان توجه ویژه ای شود. در ادامه در رابطه با تهیه پرده برای این محیط نکاتی را به شما خواهیم گفت که دانستن آن ها خالی از لطف نیست.

بهترین پرده برای آشپزخانه

همانطور که در قسمت بالا خواندید تهیه پرده برای محیط آشپز خانه بسیار مهم و حائذ اهمیت است. پس دانستن اینکه چه مدل پرده هایی را میتوان برای آشپزخانه استفاده کرد نیز مهم می باشد. مدل پرده ها و مدل دوخت های  متفاوتی وجود دارد که بنا به سلیقه خانم های خانه دار برای آشپز خانه استفاده می شود که در ادامه هر کدام را به تفکیک توضیح داده ایم.

چه پرده هایی برای پرده آشپزخانه مناسب است؟

پرده پانچی

یکی از محبوب ترین مدل پرده ها که از آن در تمامی محیط ها میتوان استفاده کرد، پرده پانچ به علت حلقه حلقه بودن نوار پرده و جابجایی راحت آن در چوب پرده پانچ بسیار مورد تقاضا بوده است. از این مدل پرده میتوان در پرده آشپزخانه استفاده کرد. تنظیم نور ورودی و تنظیم حریم خصوصی با این مدل پرده بسیار آسان است از این رو یکی از بهترین مدل ها برای آشپزخانه می باشد.

مکانیزم حرکتی این مدل پرده به صورت دستی می باشد. نصب آن به این نحو است که ابتدا پایه های قاشقی را به سقف یا به دیوار نصب میکنید. سپس چوب پرده گرد را از داخل حلقه های پرده عبور میدهید و از پایه های قاشقی آویزان میکنید.

پرده پانچ

پرده زبرا

یکی دیگر از محبوب ترین مدل پرده ها پس از پرده پانچ پرده زبرا می باشد. این مدل پرده با داشتن نوار های گورخری این قابلیت را دارد که به راحتی با کشیدن بند کناری نور و حریم خصوصی را در چند حالت متفاوت تنظیم نماید. یکی دیگر از مزیت های پرده زبرا جا گیر نبودن و جمع شدن آن در بالا پنجره داخل کانال می باشد.

مکانیزم حرکتی این مدل پرده اتومات دستی توسط زنجیر و گیربکس داخل کانل می باشد. به این صورت که با کشیدن زنجیر گیربکس حرکت میکند و پرده را حول محور داخل کانل جمع میکند.

نحوه ی نصب  به این صورت است که ابتدا پایه ها را به سقف یا دیوار با پیچ و رولپلاک نصب میکنیم سپس کانال زبرا را از محل شیار دار با فشار به پایه ها چفت میکنیم . توجه داشته باشید که پایه ها در یک راستا باشند.

پرده زبرا

پرده آشپزخانه مدل رومن

پرده رومن یکی از جدیدترین جایگزین ها برای پرده کرکره ای می باشد که به دلیل داشتن متریال پارچه ای به راحتی قابل شست و شو است. به همین دلیل اغلب خانم های خانه دار این مدل پرده را به جای پرده زبرا میپسندند.

مکانیزم حرکتی این پرده مانند پرده زبرا اتومات بوده و توسط زنجیرو و چوب پرده مخصوص رومن باز و بسته می شود و محل جمع شدن پارچه در بالای پنجره می باشد.

پرده رومن

پرده پشت دری

مدل پرده ای که به خود پنجره نصب می شود و توسط یک پاپیون وسط پنجره جمع می شود. این مدل پرده نیز به دلیل اینکه به خود پنجره نصب می شود و محیط اضافه ای را اشغال نمی کند مورد پسند برخی از مشتریان می باشد.

 

گاهی اوقات پیش می آید که شما احتیاج به مشاهده بیشتر مدل های جدید پرده آشپزخانه خواهید داشت. در این صورت شما میتوانید با شماره های 02155882770 یا 09120355753 تماس حاصل نمایید تا به صورت رایگان با مشاوران پرده ادریس مشورت نمایید. همچنین میتوانید به صورت رایگان از خدمات ارسال اندازه گیر پنجره و نمونه پارچه ها به منزل استفاده کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید